Talismanas

Talismanas

TALISMANAS  –  AMULETAS       KAS  TAI ?

Brangakmeniai, taurieji metalai – talismanai ir amuletai – tai amžina, tvirta sąjunga. Kaip tikima jų galiomis ir kiek jais naudojamasi šiandien priklauso nuo kiekvienos šalies papročių bei tradicijų. Mokslo dėka pažvelgus į brangakmenių vidų – jie plačiai naudojami medicinoje, kompiuterinėse technologijose, astronomija , fizika ir daugelis mokslo bei pramonės šakų be jų neįsivaizduoja savo darbo. Todėl tiesiogine prasme  mineralais kaip talismanais ir amuletais domimasi mažiau, tačiau tai nereiškia, kad jie prarado savo galias. Akademikas A.E. Fersmanas daug tyrinėjęs ir aprašęs kaip įsisąvinami mineralų klodai tvirtino: “…Iš to ,kaip kiekviena tauta panaudoja brangakmenius bei metalus ,- galima spręsti apie jos kultūrinio išsivystymo lygį.”

Talismanas bei amuletas  labai artimi ir kartu labai skirtingi dalykai.

AMULETAS –   tai “saugotojas”. Nuo seno jis reiškė apsaugą nuo ligos, piktos lemties, blogo žmogaus, negeros akies. Jis perspėja apie nelaimę, intuityviai savo vibracijomis veikia žmogų kaip stabdžiai, skatinantys geriau apmąstyti poelgius, greitai palikti nesaugią vietą, pasitraukti iš tamsios , neapšviestos gatvės, mažiau pasiduoti azartui. Kaip papuošalas tai gali būti kulonas, žiedas, raktų pakabukas,apyrankė iš metalo su brangakmeniais. Dažnai amuletai nešiojami paslėpti po rūbais įvairiose kūno vietose. Ne kiekvienas susimąsto, kad vienas iš stipriausių amuletų  žmonijos istorijoje yra kryžiaus ženklas, įvairiose kultūrose bei tikėjimuose skirtingas. Tyrinėjant  amuletus pastebėta, kad skirtingose epochose rašmenys bei akmenys dažnai išdėstomi būtent kryžiumi. Žvaigždė taip pat nemažiau svarbi.

TALISMANAS – “pritraukėjas”, laimės , sėkmės šauklys. Trumpai tariant : amuletas – atstumia, talismanas – traukia. Talismanas kuriamas  turint tikslą, pritraukti laimę , sėkmę, kurių taip reikia kiekvienam iš mūsų. Žmogaus ir talismano draugystė padeda suformuoti ypatingą mikroklimatą, kurio fone sustiprėja geriausios  asmenybės savybės, susiformuoja tam tikri įgūdžiai. Pvz. Noras lyderiauti, laimėti, pralaimėjus – nenusiminti, eiti pirmyn.Labiausiai įprasta , talismaną su brangakmeniu nešioti  moterims ant kairės vyrams ant dešinės rankos  mažojo piršto. Tai stiprina sveikatą, suteikia pasitikėjimo. Senovėje gydytojas prie vaistų , nuo akių ligų bei galvos skausmų  patardavo  moterims pasigaminti aukso žiedelį su smaragdu ant mažojo pirštelio.

Ir amuletas  ir talismanas gali būti gaminami iš įvairiausių medžiagų: pergamento, odos, įvairaus siūlo pluošto, medžio, taip pat iš brangiųjų metalų vario ,  sidabro , bronzos,  aukso ir platinos. Pastarieji dažnai inkrustuojami brangakmeniais bei emale ir išraižomi magiškais ženklais. Kaip talismanas ir amuletas  gali būti tiesiog brangakmenis arba pusiau brangus mineralas, o neretai ir paprastas lauko akmenėlis.   Specialios paskirties – Talismaną bei amuletą gali pagaminti asmuo susipažinęs su ezoterijos , astrologijos, minerologijos, juvelyrikos žiniomis. Intuityviai juos pasirenka žmogus norėdamas  turėti prie savęs vieną ar kitą mineralą. Dažnai toks pasirinkimas būna teisingas.

Brangakmenis – kaip talismanas ir amuletas, tai labai plati tema. Kiekvienas akmuo, nežiūrint į visišką jo nejudrumą bei inertiškumą, gyvena ypatingą gyvenimą. Senovėje mokslinkai spėjo o  šiais laikais įrodė, kad mineralas sugeba įrašyti į savo atmintį procesus vykstančius žmogaus organizme, aplinkoje, numatyri ateities įvykius. Gamta , sukūrusi natūralų kompiuterį, karts no karto  pamėtėja raktą, perskaityti šias sukauptas žinias. Patys stipriausi tokios informacijos nešėjai yra akmenys Dolmenai.

Mineralai , būdami šalia, nepertraukiamai veikia žmogų spinduliuodami bei skleisdami vibracijas. Pvz.: turmalinas kaupia ir skleidžia šilumos energiją, rubinas sugeria radio ir šviesos bangas vėliau jas išspinduliuoja kaip lazeris. Įvairiais būdais mineralai siunčia informaciją į aplinką. Tarp akmens ir žmogaus taip pat įmanomas pasikeitimas žiniomis. 90 procentų žmonijos šią dovaną turi iš prigimties, tačiau tik 10 proc. vysto šiuos sugebėjimus ir jais naudojasi.

AMULETAS – saugodamas savo šeimininką, siunčia impulsus į pasamonę. Jautresnis žmogus reaguoja iš karto, stipresnis nekreipia dėmesio, tačiau intuityviai neprieštarauja savo nuojautai. Stiprios asmnybės turi vieną jas jungiantį bruožą – netgi klysdamos smulkmenose elgiasi teisingai.

Kaip vieną iš mineralų, pasižymintį itin stpria apsauga verta paminėti –MALACHITĄ.- ryškų gražuolį. Šis intensyviai žalios spalvos su tamsiais intarpais, kuriuose gausu vario , mineralas simbolizuoja augimą. Nuo vaikystės, per paauglystę ir vėliau tampa geru pagalbininku. Ypač tai svarbu augant, bręstant. Draudystė su malachitu padeda suprasti ,kad  ir liūda  ir linksma patirtis – tai tiesiog gyvenimas. Brandžiame amžiuje susidraugavę su juo ilgainiui pajunta ,kaip organizmas pats stoja į kovą su stresu, nerimu, depresija, baime. Kietuviams nuo seno  pažystamas GINTARAS – nė kiek nenusileidžia malachitui. Nors mažas gabalėlis tikrai yra kiekvienuose namuose kaip puikus amuletas. Verta jį ištraukti į dienos šviesą ir puošti savo aplinką , kuri šiandieną pilna plastiko, pigios bižuterijos, bei įvairaus kičo ir sintetikos.

Kaip vieną iš stipriausių mineralų gaminant TALISMANĄ _ būtina paminėti  DEIMNTA. Nors darugystė su juo sudėtinga  bei ilga, o dažnai pasilieka dar ir be atsako,- deimantas žmogų traukia tarsi magnetas. Vis dėl to tai galingiausias pasaulio brangakmenis. Ne be priežasties  svarbiausi moters žiedai sužadėtuvių bei vestuvių nuo seno puošiami deimantais. Ši sąjunga nėra paprasta –  draugaudamas su šiuo mineralu žmogus jaučiasi tarsi kovos lauke, o kovoja dažniausiai pats su savimi. Nes deimantas nepripažysta nei tingėjimo ,nei pralaimėjimo. Jo devizas – visada pirmyn. Senuosiuose Keltų  raštuose buvo rasti aprašymai, kodėl savo išrinktąjai vyras stegiasi padovanoti žiedą su briliantu. Dažnas  neišgali jo įpirkti sužadėtuvėms. Tačiau tai tampa nemenku stimulu dirbti ir padovanoti jį vėliau. Manoma ,kad vyras briliante užkoduoja savo meilę, prisirišimą, bei pasitikėjimą. Jis pasamonėje tikisi sveikų vaikų, darnios šeimos – o svarbiausia – ramybės bei gerovės sau.

Nevalia pamiršti ir kitų mineralų gaminat talismanus – KALNŲ KRIŠTOLAS, PERLAI, SAFYRAI< RUBINAI – nė kiek nenusileidžia savo magiškomis savybėmis.

Senovėje Xaldėjai ,Babiloniečiai, Asirai ir kitos Mesopotamijos tautos šventai tikėjos talismanų bei amuletų galia.Pagal išgales apsupdavo save mineralais. Iš Mesopotamijos  žinias apie magiškas akmenų galias perėmė senovės Egiptiečiai. Gausybė įrašų kapavietėse bei papirusuose pasakoja ką reiškia magiškieji amuletai.Graikų mokslininkai labai daug dėmesio skyrė minerologijai ir mūsų dienas pasiekė Plinijaus vyresniojo rinkinys “Natūralioji istorija”. Kiekviena religija turi savo ženklus. Kryžius – vienas iš pagrindinių.

Pradėjus domėtis ir norint įsįgyti amuletą ar talismaną – verta apsidairyti ,- dažnai žmogus jį jau turi. Tai senas močiutės kryželis, škaplieriai, mamos dovanoti papuošalai. Vestuvių bei sužadėtuvių žiedai, su kuriais nesiskiriame. Tačiau jeigu pats žmogus nelaiko jų talismanais arba jų neturi ,- reikia atkreipti dėmesį į mineralus. Susidomėjus – pakelti pajūryje akmenėlį su skylute, įsidėti kišenėn nukritusį kaštoną arba gilę, apsilankyti juvelyrikos parduotuvėje.

Sekite mus Facebook