Žvilgsnis iš šono

Žvilgsnis iš šono

ŽVILGSNIS  IŠ   „ŠONO“

Šiandieninės mados siluetas – puošnūs audiniai, romantiškos stambios detalės, ryški spalvota avalynė, papuošalai,- turi vienintelį tikslą – puošti. Tiesą sakant papuošalai niekada kitokio tikslo ir neturėjo nuo to laiko ,kai jie buvo sukurti. Papuošti ir išskirti iš kitų, tapti vieninteliu ar vienintele.

Tad kam šiandieną reikalingi  vos matomi tegu ir  auksiniai, sidabriniai „kabliukai“, „sagutės „, kurie prapuola garderobe.?

Brangieji metalai ir brangakmeniai šiandieną karaliauja ne tik tradicinėse kūno vietose – ausys, kaklas, rankos bet ir  netradicinėse europietiškai kultūrai – kojos, liemuo, plaukai, sėdmenys. Taigi puošti ir save įtvirtinti galima drąsiai bei stilingai. Nuo garsaus lovelaso bei puošeivos karaliaus Liudviko XIV laikų kilęs anekdotas tinka ir šiandien: „… kai juvelyras atnešė papuošalus, užsakytus vienai iš favoričių , kažkas iš svitos suabejojo, ar nebus per daug? Visi nutilo ir laukė ,ką pasakys karalius. Ilgai negalvojęs Liudvikas tarė: pirma,- tai yra gražu. O ką po to domina antra? …“

Taigi gražu – puošnu – stilinga.

Jeigu prisimintume 50 ųjų  Holivudą ir to laikotarpio žvaigždžių garderobą,- tai šių dienų gražuolės atrodo kukliai netgi blyškiai. Tik senosios kartos žvaigždės Elizabet Tailor, Sofija Loren. Katrin Deniov, Laiza Mineli ir kitos  festivaliuose bei renginiuose pasirodo su deramais jų padėčiai papuošalais. Jos laikosi senų tačiau „auksinių“  taisyklių : jei krūtinė atvira,- ji turi būti papuošta vėriniu iš brangakmenių  ir priderintais auskarais, jeigu auskarai vieni , jie turi būti pakankamai ilgi bei ryškūs. Jeigu kaklas uždaras ,- derinamos sagės, kulonai bei trumpi vėriniai arčiau kaklo linijos.

Uždaroms apykaklėms tinka ir dirbtinės gėlės, kompozicijos iš bižuterijos, puoštos dirbtiniais karoliukais bei biseriu. ( šįų  metų ir praeitų Oskaro  ceremonijos) Nuo jų neatsilieka Monika Beluči, Ornella Muti, Katerina  Zeta Džons, Rene  Zellveger, Fanny Ardant, Ivana Trump, Aišvarija Rai (st Nr 21 – 37 puslp)

Kad šios taisyklės galioja ir šiandien puikiai pademonstravo neseniai Lietuvoje viešėjusi Švedijos karalienė Silvija ir jos damos.  ( stilius Nr  )  Nuo jų neatsiliko ponios Alma Adamkienė ( parinkti gražiausias  nuotr..)  bei Kristina Brazauskienė ( tas pats Nr, ir labai gražios nuotr.. Nr.20- 19 pslp. Baltai juoda nuotr. bei .,Nr. 13- 4 psl.) Beje jos , kaip ir dera tikroms damoms visada pataiko į dešimtuką. Prie švarkelių ir uždarų apykaklių drąsiai derina sages , vėrinius bei apyrankes.

Prie stilingai , išradingai bei drąsiai derinančių papuošalus galima būtų paminėti ponias : Nadieždą Novickienę (st, Nr 39- 18 pusl.), Rūtą Kėvišienę  (Nr . 10- 43 pusl.), Mariją Motiekienę (Nr.26 – 28 pusl), Dalią Teišerskytę (?) , Izoldą Gudelis (st.Nr 20- 4 pusl.). Pasirodydamos visuomenėje  šios ponios ne tik iškilmingomis progomis bet ir kasdienybėje skiria  savo papuošalams daug dėmesio.

Šiandieną garsios juvelyrinės firmos iš kailio neriasi siūlydamos žvaigždėms papuošalų komplektus. Nostalgiškai mena tuos laikus, kai dar buvo madingos Tiaros (galvos papuošalas), jau nekalbant apie gausybę apyrankių bei vėrinių. Pasirodyti be vėrinio,- praeitame šimtmetyje , netgi ir pokario laikais , damai buvo tarsi įžeidimas. Beje tuo pasirūpindavo vyrai bei kavalieriai, kviesdami ponią praleisti romantišką vakarą restorane arba operoje ,- atsiųsdavo ne tik suknelę bet ir papuošalus. Pamažu mados keitėsi ir kartu su Marilyn Monroje  praeitin nuėjo gausiai briliantais puoštos iškilios krūtinės bei prigludę suknelių siluetai. Šiais laikais abdarai lyg ir kartojasi, vėl madoje korsetai. Tačiau o kur gi briliantai ? ( 2004 04 16 st – 58 pusl.)JUlia Roberts, Sandra Bullok.

Jeigu pasektume vienos iš garsių ir senų juvelyrikos firmų „ CHAUMET“ istoriją nuo 1804 metų, pamatytume kad praėjusio šimtmečio damos leisdavo sau kur kas daugiau. Pirmas firmos klientas Napoleonas, užsakęs Žozefinai keletą tiarų karūnacijai, visiems laikams išgarsino Chaumet.

Kai 1887 metais  Prancūzijos vyriausybė pradėjo pardavinėti iždo brangenybes aukcione, geriausius Chaumet papuošalus supirko Rusijos aristokratai: Orlovai, Jusupovai, Volkonskiai ,Šeremetjevai ir k.t. (Po revoliucijos brangenybės padėjo jiems išgyventi ir vėl sugryžo į Europos  karališkųjų šeimų rankas bei aukcionus). Felikso Jusupovo žmona Irina   1889 metais užsakė firmai 5 tiaras. Iki revoliucijos vien tik iš Rusijos Chaumet turėjo virš 6000 kientų. Praėjus šimtmečiui šią firmą labai pamėgo Rotšildų šeimos, šiandieną juos noriai nešioja Sofi Marso bei Katrin Deniov. (st Nr 20- 48 pusp.)

Alma .Gemologė – ekspertė.

Sekite mus Facebook