Investicija į atminimą

Investicija į atminimą

INVESTICIJA   Į…ATMINIMĄ

Kaip rodo šimtmečių  praktika, tauriųjų metalų gaminiai ir brangakmeniai yra viena iš investicijų sričių.Nors pasaulinę rinką labiausiai koreguoja naftos kainos ,- juvelyrika,  auksas ir deimantai irgi ,gal ne taip jautriai, reaguoja į šiuos pokyčiusi.Didžiųjų ekonominių krizių , karų ar politinių suiručių laikotarpiu šis duetas idealiai saugojo turtą bei prestižą

Kai, ištikus kataklizmams, buvo nuniokotas nekilnojamas turtas, o žmonėms teko bėgti palikus namus, gamyklas, žemes ,- auksas ir brangakmeniai , sugriebti paskutinę minutę, tegu ir pusvelčiui išmainyti į duoną, išsaugojo šimtus gyvybių ir leido vėl atsistoti ant kojų.

     Nos šie graudenimai mums tarsi neaktualūs šiandieną, tačiau kas paneigs, jog tai yra investicija į džiaugsmą, savivertę, kasdienybę kupiną šilumos ir į atminimą. Prisiminimai apie brangius mums žmones-  močiutes, mamas, tetas ir dėdes – šeimų šventes , iškilmes- lydi mus visą gyvenimą. Kodėl kartais palietus seną žiedelį ar sagę, prieš akis praplaukia ištisi gyvenimai. Mename kokia proga papuošalas buvo gautas ar įsigytas ,kasdien nešiotas ar tik ypatingom progom ištrauktas. Gražu, kai sūnus turi galimybę  pasipiršti mylimajai su iš motinos ar močiutės paveldėtu žiedu. Mamos gali dovanoti dukroms ir marčioms perlus. Kai tėvai atsiveda mergaites išsirinkti pirmųjų auskarėlių ar žiedelio – linkėdami pagrindinio žiedo ateity..Mintyse linki ilgo , sotaus ir ramaus gyvenimo. Tad pasidavę impulsui puoštis ir brangintis – visi dairomės į vitrinas.

     Pasiryžę investuoti į šį turtą, vieni įsigyja gryno aukso luitus ar monetas, kiti – briliantus ar kitokius brangakmenius skirtus padėti į seifą. Žinoma tai patikima,tačiau  padėjęs viską į seifą džiaugsiesi ne kasdien.Juvelyriniai  gaminiai yra ta niša, kuri tenkina poreikį investuoti ir pastoviai naudotis turtu. Kalbame  tiek apie labai aukštos klasės juvelyriką, męną ,tiek apie vienetinius, autorinius   juvelyrinius dirbinius su tikrais brangakmeniais tauraus metalo apsode kurie visada turėjo ir turės vertę.Šiandieninis pirkėjas  išpruses, daugiau ar mažiau jaučiantis rinką, nusimano kainodaroje ir žino ko nori bei kiek pasiryžęs  investuoti.Toki pirkėją  pirmiausiai domina brangakmenio parametrai – svoris karatais , spalva, švarumas , apdirbimas . Metalo apsode -domimasi praba. Norima gauti kokybišką papuošalą už realią kainą. Tačiau vienintelis dalykas dėl kurio retai ginčijimasi,- tai gaminio originalumas ar brangakmenio  unikalumas . Tokių dirbinių kainos nuolat auga. Žinoma brangenybių pasaulyje taip pat egzistuoja mada. Kartais dėl nepaaiškinamų priežasčių vienas ar kitas mineralas karaliauja rinkoje , juos nuolat matome ant podiumų bei žurnalų viršeliuose. Vieninteliai deimantai visada- ant bangos , nepavaldūs nei laikui nei madai. O tuo tarpu spalvotieji mineralai ir perlai dalijasi dėmesiu.Štai jau keletą metų akis prikaustę smaragdai. Didesni , mažesni- tradiciniuose  deriniuose su deimantais , safyrais , perlais arba retesniuose su ametistais bei rubinais karaliauja praeitų ir šių metų parodose .Dėmesio jie tikrai susilaukė daug ,- sprendžiant pagal aukcionuose parduotų  smaragdų geidžiami bus dar ilgai .

      Suirutes bei karai gerokai sujudina brangenybių pasaulį.Vieni skuba pirkti, investuoti, kiti stengiasi pelningai parduoti. Tai metas, kai dienos šviesą pamato patys rečiausi akmenys. Jais galime gėrėtis parodose bei aukcionuose : nuo legendinių, istorinių brangenybių , kuriomis puošėsi garsūs aktoriai bei aristokratai . Čia taip pat  rasime originalių, šių dienų meistrų sukurtų papuošalų, bei retų briliantų,  rubinų, safyrų,bei smaragdų. 

Kadangi senosios brangenybes, keliaudamos po pasaulį ir keisdamos šeimininkus , nuolat apauga legendomis, geromis ar baisiomis istorijomis , kurios ne visada baigėsi laimingai,- buvo prisiminta sena istorija apie žaliuosius dvynius , nuostabaus grožio

  smaragdus.Per ilgą savo tarnystės amžių  jie pabuvojo ir skluptūros akimis , sandalų sagtimis,  tabokines dangtelio puošmena.Pagaliau įsodinti į auskarus, buvo pristatyti Ženevos  brangakmenių aukcione . Žinoma , ne tik dėl kokybes ir gražios  spalvos , bet ir dėl sukauptos praeities ,- pradine kaina buvo labai solidi. Tai neatbaidė pirkėjų. Po ilgos kovos dvyniai nukeliavo i privačią kolekcija ,pirkėjas , kaip dažnai įprasta – nežinomas. Kada brangakmenius vėl pamatys visuomene ir kokios patirties jie bus sukaupę , galime tik spėlioti.

Šių neeilinių smaragdų dvynių kilmės šalis – Kolumbija. Europoje jie pasirodė jau krikščionybei įsigalėjus.Aktyviai dalyvaudamas valstybių valdyme ir pasaulietiniame gyvenime.brangakmenius isigijo Varcburgo arkivyskupas , kuris buvo labai išsilavinęs  dvasininkas, mėgstantis meną bei prabangą. Paveldėjęs milžiniškus turtus, jis kolekcionavo brangakmenius. Kalėdų proga kolekcininkas užsakė prabangius sandalus, puoštus dviem unikaliais smaragdais. Tačiau , neilgai trukus , jie nukeliavo ant auksinės  tabokines dangtelio. Vėliau , nuolat keisdami šeimininkus, smaragdai pabuvojo lempoje , žvakidėje ir t.t. Tolimesne jų istorija paini , – ilgai pragulėję seifuose, pagaliau buvo įdėti i auskarus,.   Pristatyti aukcione ,iš karto susilaukė visuotinio dėmesio.

Šiuo metu Kolumbijoje pradėtas eksponuoti šioje šalyje rastas didžiausias smaragdas pasaulyje. Šis 15 tūkst. karatų smaragdas yra tokios pat formos, kokios prieš 12 metų buvo rastas Bojakos regione Kolumbijos centrinėje dalyje, apie 75 km nuo Bogotos. Smaragdo vertė buvo apibūdinta kaip „neišmatuojama“.

    Kiekvienas brangakmenis, taip pat ir papuošalas turi savo istorija, gal būt  dėl jos kaip ir dėl grožio bei unikalumo jie taip mėgiami ir vertinami. Taigi galvojant  apie

   atminimą , tradicijas ir apie tai , ka paliksite po savęs ,verta investuoti į juvelyriką. Pasirinkę  daugiau ar mažiau prabangų bet tauraus metalo su natūraliu mineralu papuošalą – tikrai neapsiriksite.

Sekite mus Facebook