Kaip teisingai pasirinkti brangakmenius?

Kaip teisingai pasirinkti brangakmenius?

KAIP TEISINGAI PASIRINKTI BRANGAKMENIUS ARBA PAPUOŠALUS SU JAIS

Juvelyrikos papuošalo atsiradimas jūsų gyvenime , netgi įsigijus jį spontaniškai ar ilgai  renkant, laukiant , svajojant bei planuojant – niekada nebūna atsitiktinis  įvykis. Tai kas amžina ir tikra traukia dėmesi, kaitina jausmus.

Iš dalies gaila , kad papuošalai taip pat priklauso nuo mados kaip rūbai, baldai , aksesuarai ir kt. Taciau mada galinga varomoji jėga, jos dėka atrandamos naujos formos, linijos, brangakmeniai sužiba  naujomis spalvomis. Nesikeičia tik vienas dalykas – brangakmeniai nuolat brangsta.

Taip pat jie turi dar vieną patrauklią savybę: niekada neišeina iš mados,- nebent atsibosta, sulūžta, susidėvi metalas. Esant norui akmenis visada galima įdėti į naują apsodą. Tokiu būdu ir sena močiutės sagė ir mamos ar tetos dovanotas žiedelis, nuskambėjus paskutiniam mokyklos skambučiui, bei visi naujai įsigyti papuošalai – visa ati priimta vadinti brangenybėmis. Kuo turtingesnė šeimyninių brangenybių dėžutė tuo laisviau bei užtikrinčiau visuomenėje elgiasi dama,- nors mūvi vienintelį žiedą ar apyrankę.Daugelis netgi turėdamos gausų pasirinkimą – ignoruoja papuošalus, nieko nenešiodamos arba užsidėdamos bižuteriją. Svarbiausia – turėti, o kaip su papuošalais elgiamasi priklauso nuo nuotaikos bei aplinkos. Ilgi sovietmečio metai ir čia  deja uždėjo stereotipus. Naujai atsiradusios mūsų aukštuomenės damos dar nesuvokia, kad prie brangių “Prada” ar “Escada” bei vienetinių , dizainerių suskurtų rūbų – netinka nei popierinės gėlės , nei šalikėliai, nei bižuterija. Prabangus rūbas reikialauja prabangaus užbaigimo akcento, kuris padeda tašką. Tai savaime suprantama kaip kokybiška avalynė, kvepalai, stilinga rankinė. Tik išbaigta visuma formuoja asmenybės stilių.

Kita vertus  individualus ir savitas stilius tai netik mados naujovių sekimas ,- tai greičiau jų nepaisymas. Svarbiausia taisyklė : rūbas neturi užgožti žmogaus. O papuošalai  – tai vidinis saviraiškos pojūtis – tai jausmai.

Savimi pasitikinti, subrendusi asmenybė neprimestinai prisilaiko estetikos normų, neišsišoksta, nešokiruoja. Papuošalai dar labiau negu rūbai- atskleidžia kai kurias  savybes ir užbaigia taip vadinamą asmenybės stiliaus kodą. Deja  viskas, kas  natūralu, prabangu bei kokybiška  yra brangu.

Brangakmenių pasirinkimas yra labai asmeniškas, intymus dalykas. Dažnai juos perkame sau  arba dovanų mylimam asmeniui, brangiam draugui  arba išreikšdami oficialią pagarbą. Papuošalo su brangakmeniais įsigijimas nereikalauja nei ypatingo skonio nei žinių. Žinoma , laiku suteikta  specialisto konsultacija  neretai padeda išvengti  nuostolių ar beverčio pirkinio.

Taip pat nereikėtų pamiršti ir spalvotųjų brangakmenių, be to ir patys deimantai būna įvairių atspalvių:  rausvi , žydri, gelsvi, žali, oranžiniai , juodi.Jiems beje,- šiuo metu skiriamas padinintas dėmesys. Tokia jau susiklostė tradicija , kad būtent briliantai  savo nepralenkiamu spindesiu pabrėžia bei išryškina rubinų, smaragdų, safyrų bei kitų mineralų spalvas. Be deimantų neisivaizduojamas perlų švytėjimas.

Taigi jeigu subrendote solidžiam pirkiniui ir ruošiatės įsigyti papuošalų su  briliantais verta prisiminti kai kuriuos parametrus, pagal juos nustatoma baltųjų briliantų kaina. Jie vadinami :”keturiais S”

  1.   Spalva
  2. Švarumas
  3. Apdirbimas
  4. Svoris

O Išlepintoji senoji Europa  pergyvenusi revoliucijas bei karus briliantams niekada nepataikavo. Priešingai : “Modernas”, “Art Deko”, “Art Hybo” – netgi ignoravo šiuos akmenis. Tačiau netgi aršaus minimalizmo laikais briliantai niekur nedingo vien todėl , kad “ šeimos brangenybių skrynelės” patikimai išsaugojo juos iki geresnių laikų. Galiausiai paaiškėjo, kad “…visa ,kas nauja – gerai pamiršta sena…” . “Tik ištrauk juos į šviesą  ir jie niekada nepadarys gėdos ,- sakė Chanel sukūrusi ne vieną papuošalų kolekciją su briliantais. Madmuazelės požiūris į juos buvo savotiškas. : ”Briliantais reikia žavėtis, kaip pievų gėlėmis,kai stebime jas iš pravažiuojančios mašinos, lengvai ir be išankstinio nusistatymo.”Žinoma ponai ir ponios, kurie išgraibstė pirmąsias kolekcijas – taip negalvojo. Tarsi pasišaipydama Chanel čia pat sukūrė kelias bižuterijos kolekcijas.  Damos, aklai sekusios kiekvieną jos žingsnį , pradėjo su bižuteriniais niekučiais lankytis aukcionuose ir kitose vietose. Koko viešai  jas išjuokė, :”..jeigu praradote savo briliantus , ateikite aš jums  paskolinsiu…” pareiškė ji žurnalistams. Čia pat ji išdėstė požiūrį į perdėtą kuklumą. Mat ,kai kurios damos, dalyvaudamos  labdaros renginiuose nedėvėdavo papuošalų, bijodamos pasirodyti iššaukiančiai. Šis klaidingas požiūris ir šiandieną aplinkiniams atrodo naivus. Visi ir taip žino, kad tu ponia,o perdėtas noras būti kukliai kartais tampa juokingas.

Nuo seno papuošalai – užbaigiamoji, o dažnai viena pagrindinių garderobo dalių. Juk įsigiję naują rūbą, visada dairomės priedų, aksesuarų, galiausiai – papuošalų. Nepamirškite, kad natūralūs akmenys, metalas kaupia energiją, veikia jus kaip laidininkai. Jie suteikia arba atima energiją, gydo, myli ir saugo.

Kiekviena iš mūsų intuityviai jaučia, kokį žiedą ar apyrankę norisi nešioti šiltu ar šaltu metų laiku, kuo puoštis šeimos švenčių, priėmimų progomis ar einant į teatrą, koncertą.

Taigi, kaip ir kokiais kriterijais vadovaujantis pasirinkti papuosalus su brangakmeniais ? Iš karto noriu nuvilti horoskopų mėgėjus, ezoterikos garbintojus . Visus vertinimus pagal planetas, savaites dienas , mėnulio kalendorius ir t.t. galima peržiūrėti ,  patarimų išklausyti tačiau priimti jų už gryną pinigą tikrai nereiketų, jau vien todėl, kad dažnai šie skirstymai būna tokie prieštaringi. Dažna moteris,  prisiskaičiusi įvairių prognozių, taip susipainioja, kad padėti gali nebent geras psichologas. O pasikliovusi savo sveika nuovoka, – supranta ,kad visi patarimai tai ne kas kita ,kaip gudrus pardavėjų triukas. Gasdinimai ir pagyrimai padeda brangakmenius geriau parduoti.

Ka daryti?  Išeitis paprasta kaip gyvenimas ,- kai negali niekuom patikėti – tikėk savimi . Pažvelk į savo veidą , akis , ausų forma, įsivaizduok kokia spalva tave labiausiai šiuo momentu žavi. Atsimink, kad jei praeitą rudenį žavėjaisi ryškiai raudona ,arba giliai mėlyna  – tai šiandien  gal norisi rausvos ar giliai violetines spalvos?  Ir štai pasikliaudama savo nuojauta ir pasiryžusi išleisti tam tikrą sumą pinigų stovi prie juvelyrikos vitrinos. Akys žinoma  apraipsta nuo spindesio ir papuošalų bei brangakmenių gausos. Tačiau pamažu apsipranta ir pradeda skirti spalvas bei formas. Dažnai pirmieji i akį kritę auskarai arba įdomios formos žiedas  su gražiu nenusakomos spalvos [ spalva ir dydis  užsifiksuoja šiek tiek veliau] brangakmeniu ir yra tas tikriausias ir teisingiausias pasirinkimas. Tai vadinama meile is pirmo žvilgsnio, arba abipuse simpatija . Jeigu papuošalas dėl kažkokių priežasčių neisigyjamas , neretai jis stovi akyse ir po metų ir dar kuri laiką  norisi ieškoti ir rasti panašų arba tokį patį.

Labai teisingai elgiasi tos moterys ,kurios pasikliauja savo skoniu , nuotaika , intuicija ir pagautos impulso kelionėse perka patikusius vėrinius  su perlais  koralais , topazais ,smaragdais ir t.t., prie jų priderina atskirus ,pavienius brangakmenius  ir grįžusios  pasigamina, pasikliaudamos vietinių meistrų išmone, auskarus, apyrankes arba kulonusNorimus derinius iš įvairių brangakmenių, šiuolaikinės ponios  renka ir kaupia metai iš metų, dažnai sutapatindamos papuošalo įsigijimą su šeimos švente, gimtadieniu, jubiliejumi arba šiaip be progos save pamalonindamos.

Labai teisingas posakis : mylėdamas brangakmenius – myli save. Žmogaus ir mineralų draugyste amžina, puoselejami akmenys atsidekoja tikra ,tauria energetika, šiluma, ištikimybe. Puošia, šildo ir gydo, suteikia jėgų pavargus, atgaivina viltį ir skatina pasitikėti savimi. Su metais jie kaupia prisiminimus apie mums brangius žmones, primena išgyventas džiugas akimirkas, pamatytus  kraštus , skatina keliauti ir džiaugtis gyvenimu vėl ir vėl.

Blogų brangakmenių nebūna, jie niekuo negali pakenkti ir nekenkia žmogui. Blogais juos padaro mūsu piktos mintys , blogi darbai. Dažnai papuošalai tarnavę piktai, pavydžiai , pagiežingai moteriai arba  šykščiam vyrui ,-po jų mirties tampa niekam nereikalingi, paveldetojai ju nenešioja , parduoda, priduoda į lombardus arba stengiasi kitaip jų atsikratyti.

Skolinti  arba skolintis papuošalus – draugei ,kaimynei nepatartina. Papuosalai tavo identitetas , tavo turtas ,tavo aš- tai labai asmeniška. Tačiau brangakmeniai labai gerai jaučiasi seimoje : kai mama, teta arba močiutė leidžia pasirausti savo brangakmenių dežutėse dukterėčioms, duoda pasipuošti vakarui, panešioti kuriam laikui,padovanoja arba paskiria testamentu. Papuosalai turi būti nešiojami , jie skirti džiaugsmui ,jiems reikia švenčių, jie negali tūnoti dežutese uždaryti metų metus ir laukti savo progos.

Alma Dūdienė

Bragakmenių ekspertė

Sekite mus Facebook