Asmenybė – stilius brangakmeniai

Asmenybė – stilius brangakmeniai

BRANGAKMENIAI –  ASMENYBĖ – STILIUS

Juvelyrikos papuošalo atsiradimas jūsų gyvenime , netgi įsigijus jį spontaniškai ar ilgai  renkant, laukiant , svajojant bei planuojant – niekada nebūna atsitiktinis  įvykis. Tai kas amžina ir tikra traukia dėmesi, kaitina jausmus.

Iš dalies gaila , kad papuošalai taip pat priklauso nuo mados kaip rūbai, baldai , aksesuarai ir kt. Taciau mada galinga varomoji jėga, jos dėka atrandamos naujos formos, linijos, brangakmeniai sužiba  naujomis spalvomis. Nesikeičia tik vienas dalykas – brangakmeniai nuolat brangsta.

Taip pat jie turi dar vieną patrauklią savybę: niekada neišeina iš mados,- nebent atsibosta, sulūžta, susidėvi metalas. Esant norui akmenis visada galima įdėti į naują apsodą. Tokiu būdu ir sena močiutės sagė ir mamos ar tetos dovanotas žiedelis, nuskambėjus paskutiniam mokyklos skambučiui, bei visi naujai įsigyti papuošalai – visa ati priimta vadinti brangenybėmis. Kuo turtingesnė šeimyninių brangenybių dėžutė tuo laisviau bei užtikrinčiau visuomenėje elgiasi dama,- nors mūvi vienintelį žiedą ar apyrankę.Daugelis netgi turėdamos gausų pasirinkimą – ignoruoja papuošalus, nieko nenešiodamos arba užsidėdamos bižuteriją. Svarbiausia – turėti, o kaip su papuošalais elgiamasi priklauso nuo nuotaikos bei aplinkos. Ilgi sovietmečio metai ir čia  deja uždėjo stereotipus. Naujai atsiradusios mūsų aukštuomenės damos dar nesuvokia, kad prie brangių “Prada” ar “Escada” bei vienetinių , dizainerių suskurtų rūbų – netinka nei popierinės gėlės , nei šalikėliai, nei bižuterija. Prabangus rūbas reikialauja prabangaus užbaigimo akcento, kuris padeda tašką. Tai savaime suprantama kaip kokybiška avalynė, kv epalai, stilinga rankinė. Tik išbaigta visuma formuoja asmenybės stilių.

KETURI     C

Kita vertus  individualus ir savitas stilius tai netik mados naujovių sekimas ,- tai greičiau jų nepaisymas. Svarbiausia taisyklė : rūbas neturi užgožti žmogaus. O papuošalai  – tai vidinis saviraiškos pojūtis – tai jausmai.

Savimi pasitikinti, subrendusi asmenybė neprimestinai prisilaiko estetikos normų, neišsišoksta, nešokiruoja. Papuošalai dar labiau negu rūbai- atskleidžia kai kurias  savybes ir užbaigia taip vadinamą asmenybės stiliaus kodą. Deja  viskas, kas  natūralu, prabangu bei kokybiška  yra brangu.

Brangakmenių pasirinkimas yra labai asmeniškas, intymus dalykas. Dažnai juos perkame sau  arba dovanų mylimam asmeniui, brangiam draugui  arba išreikšdami oficialią pagarbą. Papuošalo su briliantais įsigijimas nereikalauja nei ypatingo skonio nei žinių. Žinoma , laiku suteikta  specialisto konsultacija  neretai padeda išvengti  nuostolių ar beverčio pirkinio. Taip pat nereikėtų pamiršti ir spalvotųjų brangakmenių, be to ir patys deimantai būna įvairių atspalvių:  rausvi , žydri, gelsvi, žali, oranžiniai , juodi.Jiems beje,- šiuo metu skiriamas padinintas dėmesys. Tokia jau susiklostė tradicija , kad būtent briliantai  savo nepralenkiamu spindesiu pabrėžia bei išryškina rubinų, smaragdų, safyrų bei kitų mineralų spalvas. Be deimantų neisivaizduojamas perlų švytėjimas.

Taigi jeigu subrendote solidžiam pirkiniui ir ruošiatės įsigyti papuošalų su  briliantais verta prisiminti kai kuriuos parametrus, pagal juos nustatoma baltųjų briliantų kaina. Jie vadinami :”keturiais C”

  1. Spalva (color)
  2. Švarumas (clarity)
  3. Apdirbimas (cut)
  4. Svoris ( carat )

Spalvotiesiems deimantams taikomos atskiros charakteristikų lentelės. Dažnai pirkėjas užduoda tradicinį klausimą : kuo skiriasi briliantas nuo deimanto? ,- Niekuo. Deimantas – pirminė medžiada, kuri po speciaus apdirbimo tampa ‘ Briliantu”.  (nuo prancūziškojo brillis – blizgėti) ( pasitikslinti rašybą )

Paprastai į rinką  brangakmeniai patenka įvertinti bei sertifikuoti. Prisilaikoma reikalavimų bei tarptautinių standartų, vykdoma griežta  valstybės kontrolė. Taigi įsigyti papuošalus ar atskirus akmenis juvelyrikos centruose bet kurioje Europos valstybėje yra patikima ir saugu.

JUODIEJI  GRAŽUOLIAI

Juodieji  Briliantai ne taip  senai tūnoję šešėlyje, pastarąjį penkmetį – skina laurus bei pirmauja pardavimų reitinguose. Aukcione maždaug prieš dešimtmetį , nedrasiai pasirodė Šveicarų juvelyro F.Gruosi  širdies formos juodas deimantas puoštas baltais ir juodais deimančiukais.Šis papuošalas pelnė juvelyrui ir deimantui pasaulinį pripažinimą. Staiga juodieji  deimantai tapo labai madingi ypač kai šalia puikuojasi rubinai ar smaragdai, paryškindami vieni kitus. Greitai jais pasipuošė prabangūs laikrodžiai bei telefonai.

Iš tiesų  juodasis deimantas yra “purvinas” baltojo brangakmenio brolis, toks purvinas , jog atrodo juodas. Tačiau tvirtumas ir kitos puikios savybės išlieka. Juodaakiai grynuoliai ypač vertingi dar ir todėl, kad jų gamtoje žymiai mažiau negu baltųjų.

Taigi deimantai kalba patys už save. Puošdamiesi jais niekada neapsiriksite, visada būsite madingi, bei jausitės puikiai. Ir avangarde ir klasikinio dizaino papuošaluose šie brangakmeniai išlieka karaliais. Pastovumas ir kokybė – štai kas svarbiausia.

BRILIANTAIS REIKIA ŽAVĖTIS  LENGVAI

O Išlepintoji senoji Europa  pergyvenusi revoliucijas bei karus briliantams niekada nepataikavo. Priešingai : “Modernas”, “Art Deko”, “Art Hybo” – netgi ignoravo šiuos akmenis. Tačiau netgi aršaus minimalizmo laikais briliantai niekus nedingo vien todėl , kad “ šeimos brangenybių skrynelės” patikimai išsaugojo juos iki geresnių laikų. Galiausiai paaiškėjo, kad “…visa ,kas nauja – gerai pamiršta sena…” . “Tik ištrauk juos į šviesą  ir jie niekada nepadarys gėdos ,- sakė Chanel sukūrusi ne vieną papuošalų kolekciją su briliantais. Madmuazelės požiūris į juos buvo savotiškas. : ”Briliantais reikia žavėtis, kaip pievų gėlėmis,kai stebime jas iš pravažiuojančios mašinos, lengvai ir be išankstinio nusistatymo.”Žinoma ponai ir ponios, kurie išgraibstė pirmąsias kolekcijas – taip negalvojo. Tarsi pasišaipydama Chanel čia pat sukūrė kelias bižuterijos kolekcijas.  Damos, aklai sekusios kiekvieną jos žingsnį , pradėjo su bižuteriniais niekučiais lankytis aukcionuose ir kitose vietose. Koko viešai  jas išjuokė, :”..jeigu praradote savo briliantus , ateikite aš jums  paskolinsiu…” pareiškė ji žurnalistams. Čia pat ji išdėstė požiūrį į perdėtą kuklumą. Mat ,kai kurios damos, dalyvaudamos  labdaros renginiuose nedėvėdavo papuošalų, bijodamos pasirodyti iššaukiančiai. Šis klaidingas požiūris ir šiandieną aplinkiniams atrodo naivus. Visi ir taip žino, kad tu ponia,o perdėtas noras būti kukliai kartais tampa juokingas.

BRANGAKMENIAI _ VAKARO KARALIAI

Kuo ne šiuolaikinė situacija. Jeigu žmogus neg

ali sau leisti puoštis briliantais , nusprendžia jog ir kitais brangakmeniais puoštis neverta. Labai apsirinka – nuo seno buvo mylimi visi mineralai . Antika ,  viduramžiai,renesansas  pilni aprašymų apie to meto papuošalus. Jeigu pažvelgsime į ne taip seną     “Viktorijos “epochą, kuri buvo vadinama Anglijos aukso amžiumi ir darė įtaką visai Europai. Karalienė jau tapusi našle, pradėjo nešioti juodus oniksus, į kuriuoe anksčiau niekas netgi dėmesio nekreipė.  Ištisą dešimtmetį visur buvo gausu papuošalų su oniksais,kai tuo tarpu Pietų Afrikoje jau buvo atrasti ir pradėti eksplotuoti didžiuliai deimantų telkiniai.

O grįžtant  prie šiandieninio stiliaus, vertėtų prisiminti, kad deimantai – vakaro karaliai. Dienos šviesoje jie kaip murzini stikliukai- nei spalvos , nei žaidimo. Pasibaigus “Kenedi “ ir M. Monro” epochai  išsitrynė riba tarp vakarinių ir dieninių papuošalų. Neliko griežtų tradicijų. Kadaise dama be tam tikro vėrinio negalėjo sau leisti pasirodyti operoje. Šiandieną  ji gali ten ateiti su džinsais ir be  jokių papuošalų, nebijodama būti išmesta. O gaila. Tam tikrų, nerašytų taisyklių laikymasis, turėtų būti  subrendusio ir save gerbiančio žmogaus dalis. Kai kuriose šalyse bandoma grąžinti senus laikus. PVZ. Netgi kaimynai Latviai į Rygos operos ir baleto  renginius  be  vakarinės aprangos nebeįleidžia.Ar nevertėtų pasekti jų pavyzdžiu. Visa tai jau veda prie to, kad briliantų bei kitų brangakmenių bet kaip ir bet kur bedėvėsi.  Vis dėlto jie reikalauja sau tam tikros pagarbos.

Kaip bebūtų keista jaunimas pritaria ir nesipiktina.  Anksti subręsta, tampa savarankiški, nori viską išbandyti. Nieko nešokiruoja ,kai jauna dama pasipuošia kelių karatų deimantu. Kas žino , gal nuo jaunumės pradėti nešioti brangakmeniai auklėja labiau, nei durininkas ar kvietime nurodytas aprangos kodas.

Alma Dūdienė   Ekspertė gemologė

Sekite mus Facebook